Chusta: Cari Slings Tigress Pippi, 50% bawełna merceryzowana + 50 % bawełna, 300g/m2

Wiązanie: Kangurek

To moja pierwsza chusta z kolekcji tygrysków. A jeszcze jak się zorientowałam, że leci do mnie nie tygrys, lecz tygrysiczka, to ucieszyłam się jeszcze bardziej. Przyleciała zza oceanu tuż przed urlopem, więc pojechała z nami na wakacje, które w tym roku spędziliśmy na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Pustynia Błędowska, plener tej sesji, okazała się doskonałym miejscem dla tej chusty.

A teraz o samej chuście. Chusta jest średniej wagi. Nie wymaga łamania- jest miękka, choć wymaga nieco siły albo wprawy przy dociąganiu. Jest przepięknie tkana- nitka o kolorze lodów pomarańczowych przeplata się z bardzo jasnym delikatnym ecru. Sposób tkania sprawia wrażenie delikatnego fakturowania wyczuwalnego w dotyku, co z kolei sprawia wrażenie trójwymiarowości.  Chusta została utkana w połowie swojego składu z bawełny merceryzowanej, czyli bawełny w wersji lux. Proces merceryzacji (uszlachetniania) bawełny oznacza, że jej włókna zostały poddane działaniu ługu sodowego, by nadać im połysk i miękkość oraz zwiększyć trwałość.

Dla noworodka i początkującego chustonoszącego wydaje mi się zbyt wymagająca. Jednakże dla kogoś, kto ma choć deczko samozaparcia w wiązaniu lub nieco większe dziecko, to pokocha tę chustę na zabój. To jeden z tych egzemplarzy, które mogą spokojnie służyć przez cały okres chustonoszenia.

Jedna uwaga: Cari Slings jest firmą produkującą w USA, także kupując za oceanem należy liczyć się z dość nieprzyjemną dla portfela wizytą w Urzędzie Skarbowym, który do ceny chusty doliczy nam VAT i cło 🙁 Przemilczam oczywiście dość wysokie koszty przesyłki.

Zapytacie w takim razie Czy warto? Warto jak najbardziej! Tutaj jak najbardziej za ceną idzie jakość.

PS. Już niebawem moja tygrysia rodzina się powiększy 😉

A teraz zapraszam na fotki 🙂

Obraz 005

Obraz 004

Obraz 003

Obraz 013

Obraz 006

IMG_2544

Obraz 026

PicMonkey Collage

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website